Łańcuchowe Koła

W przekładni spośród szeregiem pierścieniowym niezbędne jest regularnego uporządkowanie się sygnetów w gniazdach koła. Ma ono z tej przyczyny dość zawikłaną geometrię, w której ekipa wnikają dwójka poziomy ząbków chwytających następstwo i dwoje rodzaje miast, w jakich ciąg się ukuwa. Koła łańcuchowe
jest również dostarczone w kabłąk osłonowy cykl nim zsuwaniem się z koła tudzież pomagający w jego zgodnym umieszczaniu się.

Skrzynia biegów z etapem drabinkowym umożliwia wielce obniżyć wady przekładni z cyklem pierścieniowym. Z większym natężeniem zawiła struktura łańcucha poobala na aplikacja w dużym stopniu prostszych kół łańcuchowych, okroić hałaśliwość zaś wysoce podnieść względną prędkość kół. Zawory bieżącego modela schematycznie wykorzystywane są w asumptach bicykli tudzież jednośladów.

Przekładnia spośród cyklem pierścieniowym jest z rzadka stosowana, oraz to ze względu na jej wady, którymi są: nierównomierność służby oraz gigantyczna hałaśliwość. Zakresami przeznaczeń rzeczonego gatunku przekładni są dźwigniki tudzież ciepłego z trudem narzucone, wolnobieżne mechanizmy.

W przekładniach łańcuchowych korzysta się dwójka osobniki szyków – pierścieniowy oraz drabinkowy. Ze powodu na kanonicznego różnice w propozycji tych łańcuchów również koła tych przekładni mają obce konstrukcje.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.