Montaż opon Świdnik

Spadające liście, spora ilość deszczy czy przymrozki sygnalizują nam moment, w którym wypada zdecydować się na zmianę opon na zimowe. Wielce istotny jest także fakt, że do wytworzenia “zimówek” wykorzystywana jest mieszanina gumowa z duża zawartością krzemionki, wskutek której opony są elastyczniejsze oraz bardziej przyczepne, także w niższych temperaturach.

Oprócz wyboru właściwego modelu opony wielce istotny jest prawidłowy montaż. Montaż opon Świdnik w niewyspecjalizowanym zakładzie może się skończyć niewłaściwym wyważeniem, złym montażem na feldze. Za każdym razem przy wymianie opon powinniśmy zadbać jednakowo o wymianę wentyli w feldze.

Kiedy wiemy już, że nastał dobry czas na wymianę opon, wskazane jest porządnie przemyśleć dobór ogumienia zimowego do naszego samochodu. Dobierając model opony szczególnie trzeba zapytać się sprzedawcy, czy dana guma jest dobrana dla naszego samochodu. Handlarze władają wiedzą fachową pozwalającą na dokonanie najlepszego wyboru.

Wyznaczenie należytego momentu zmiany opon bezustannie budzi mnóstwo wątpliwości. Wielu automobilistów wyczekuje z wizytą w wulkanizacji do pierwszych śniegów. Typowym powodem podobnego postępowania są obawy, że przy wyższych temperaturach, używane opony zimowe w szybkim tempie się zużyją. Zgodnie z generalną opinią przyjętą w naszym kraju, kierowcy zaczynają zmieniać opony, gdy temperatura schodzi poniżej 7 stopni Celsjusza.

W końcu warto zadbać o zdemontowane opony letnie. Powinno się je magazynować w pomieszczeniu wentylowanych, suchym, na uboczu od promieni słonecznych, ostrych sztucznych oświetleń plus substancji chemicznych.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.