Endokrynolog Bielsko

Hormony u dorosłych mają wpływ m.in. na: samopoczucie, poziom “energii” życiowej utrzymanie masy kostnej identyfikację płciową, płodność, libido i wiele innych bardzo ważnych życiowo funkcji.

Lekarz endokrynolog zajmuje się zaburzeniami funkcjonowania narządów wytwarzających hormony to jest substancji chemicznych wydzielanych do krwi.

Czynność tarczycy ma wpływ na: utrzymanie masy ciała potliwość suchość obrzęki, wypadania i jakość włosów niewydolność, częstość akcji, ewentualnie ból poziom cholesterolu, drażliwość, płaczliwość, lęk, niepokój, spowolnienie psychoruchowe, zaburzenia snu reakcja na temperaturę otoczenia rozwój układu nerwowego w ciąży u dziecka Hormony decydują o stylu życia człowieka.

Następnie u dzieci, hormony są głównym czynnikiem mającym wpływ o przebiegu procesu wzrastania.

Począwszy już od jego poczęcia w pierwszym trymestrze ciąży, hormony mają wpływ na poprawny rozwój i różnicowanie noworodka.

Narządy wytwarzające hormony to nie tylko potocznie kojarzona z nimi tarczyca. Tarczyca to niewielki w stanie zdrowym narząd podobny do motyla leżący w dolnej części szyi i z doświadczenia często bywa kojarzona z zaburzeniami endokrynnymi, pomniejszając rolę równie istotnych i ważnych dla stabilności hormonalnej pozostałych narządów. Do istotnych dla gospodarki hormonalnej a zupełnie niepostrzeganych zaliczamy: trzustka, jajniki.

Nadzór nad nimi pełni gruczoł znajdujący się wewnątrz czaszki tj. przysadka mózgowa, która odbiera sygnały z mózgu. Czyli to co słyszymy, widzimy o czym myślimy ma duży wpływ na naszą stabilność hormonalną.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.