Drewno kominkowe Wadowice, Drewno kominkowe Chrzanów

Buk drewno liściaste twarde jego twardość po wysuszeniu wynosi około 735 kg/m3

Najlepszym miejscem jest wiata z stałym zadaszeniem która chroni drewno kominkowe przed śniegiem. Układając drewno przy ścianie pamiętaj aby oddalić około 10 cm przestrzeni pomiędzy drewnem a ściana tak aby zapewnić swobodny przepływ powietrza.

Drewno powinno być ułożone na palecie w taki sposób aby z każdej strony mogło opływać go powietrze które zapewni dobre suszenie drewna. Do kominków najlepiej nadaje się buk odpowiednio wysuszony ma odpowiednią kaloryczność w stosunku do ceny. Profesjonalne firmy które zajmują się sprzedażą drewna kominkowego powinny doradzić klientowi jaki rodzaj drewna będzie najlepszy do jego typu kominka i warunków ogrzewania domu. Przy zakupie drewna kominkowego oprócz ceny warto zwrócić uwagę na średnicę kloców. Chude kawałki drewna spalają się prędko w porównaniu do grubych kawałków drzewa.

Dąb drewno liściaste twarde jego twardość po wysuszeniu wynosi około 715 kg/m3

Dobre i suche drewno kominkowe to również duże plusy dla kominka i instalacji kominowych które przy opale wysokiej jakości zachowują długo dobrą kondycję techniczną.

Brzoza to drewno liściaste którego gęstość po wysuszeniu wynosi około 645 kg/m3

Czym większa gęstość drewna tym większa jego wydajność opałowa. Kaloryczne drewno zapewnia dłuższe spalanie przy zapewnieniu stałej temperatury się co przekłada się na koszty ogrzewania.

W kominkach możemy palić kilkoma rodzajami drewna.
Olcha to drewno liściaste jego gęstość po wysuszeniu wynosi około 560 kg/m3

Drewno do kominka jest to drewno przeznaczone do palenia w piecach w taki sposób aby zapewnić maksymalną kaloryczność.

Grab drewno liściaste twarde jego twardość po wysuszeniu wynosi około 820 kg/m3

Na drzewa do kominka wpływa jego rodzaj oraz odpowiednie przygotowanie czyli wysuszone przez okres dwóch lat w optymalnych warunkach.

Wilgotność drewna do kominka powinna wynosić około 10%. Aby zapewnić maksymalną wydajność kaloryczna drzewa podczas palenia w kominkach czy piecach kominkowych należy po zakupie w odpowiedni sposób go przechowywać. Drewno przeznaczone do ogrzewania domów w piecach powinno być przechowywane w okresie grzewczym i poza nim w miejscu nasłonecznionym podatnym na przewietrzanie i nakryte przed deszczem czy śniegiem.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.