Hotele niewielkie czy większe ?

Turysto jak brzmiałaby Twoja odpowiedź na następujące pytania: „Jaki hotel wybrałbyś jako miejsce odpoczynku dla Ciebie, Twoich bliskich lub przyjaciół jeśli wybierałbyś się w podróż wakacyjną lub urlop? Mały, średni czy duży? Co tak naprawdę jest dla Ciebie istotne przy podejmowaniu decyzji o wyborze hotelu? Komfort i standard? Lokalizacja obiektu Koszty? Łatwość rezerwacji oraz dostępność informacji? Czy może coś innego?”

Hotelarzom oferujemy płatności kartą za nocleg

Każdy człowiek ma prawo wolnego wyboru swojego idealnego, a bynajmniej spełniającego osobiste preferencje, hotelu. Niezależnie od tego czy jest to hotel mały, średni czy duży. Bez względu na to jak jak odpowiedziałeś na powyżej zadane pytania, faktem niezaprzeczalnym jest to, że nikt nie może narzucić Ci swoich preferencji, ani podjąć decyzję za Ciebie (jeśli oczywiście nie jesteś dzieckiem). Zresztą wyobraź sobie swoją reakcję gdyby ktoś spróbował zrobić coś takiego… Przypatrzmy się jednak temu co może się stać w momencie gdy zamiast wybrać obiekt należący do rozbudowanej sieci hotelowej decydujesz się na hotel średni a nawet mały.

Czasem jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ można tam poczuć się naprawdę wspaniale – indywidualne podejście do Twoich oczekiwań i potrzeb jest zazwyczaj gwarantowane, gdy wybierasz mniejsze obiekty noclegowe. Właściciel obiektu noclegowego np. pensjonatu znający Twoje imię, mogący ustalić godziny posiłków biorąc pod uwagę Twój plan dnia, dopasować dobę hotelową do godziny planowanego odjazdu, a jeśli jesteś stałym klientem, nawet znacznie obniżyć cenę noclegu dla Ciebie lub Twoich przyjaciół, którzy przybyli do tego samego obiektu za Twoją namową. Są to zalety mieszczące się w zakresie niepisanej oferty małych i średnich obiektów noclegowych.

Czemu użyte zostało stwierdzenie: „niepisana oferta”? Przypuśćmy, że szukasz owego hotelu korzystając z Internetu. Udało Ci się znaleźć listę hoteli w konkretnej miejscowości, ale niestety hotelik ten nie posiada własnej strony, nie wspominając o systemie pozwalającym na rezerwacje online. I co się wtedy dzieje? Jeśli jesteś naprawdę zainteresowany akurat tym hotelem zazwyczaj jedyna opcją jest bezpośredni kontakt telefoniczny. Jeśli podano e – mail, to oczywisty jest fakt, że na odpowiedź na pewno będziesz musiał poczekać… Jak długo? – Nie wiadomo… Decydujesz się i dzwonisz. Po pierwszym telefonie dowiadujesz się jakie są aktualne ceny i czy w terminie Twojego urlopu są jeszcze wolne pokoje. Uzyskujesz jakieś ważne dla Ciebie informacje i… Prawdopodobnie oznajmiasz, że chcesz się jeszcze zastanowić. Dodatkowo gdybyś zechciał otrzymać informacje dotyczące innych małych lub średnich hoteli musiałbyś wykonać kilka kolejnych telefonów, które w rezultacie dają Ci tylko podstawowe informacje. Niestety czy Ci się to podoba czy nie, gdy wybierzesz już obiekt noclegowy, w którym zechcesz gościć w trakcie wakacji będziesz musiał zadzwonić jeszcze raz i powiedzieć, że się zdecydowałeś decyzję i chcesz zarezerwować pokój.

Kolejnym krokiem jest opłacenie zaliczki, otrzymanie potwierdzenia wpłaty itd. Cały proces wymaga od Ciebie wielkiego zaangażowania i często trwa kilka dni, bo bez innowacyjnego systemu rezerwacyjnego wszystko idzie w „ślimaczym tempie” a w dodatku to Ty płacisz za każde połączenie… Jednym z rozwiązań problemu jest oprogramowanie hotelowe.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.