Obróbka stali nierdzewki – nowoczesne rozwiązania.

Wymagania naszych odbiorców bardzo wzrastają, oczekują coraz fajniejszych produktów. Jakość wyrobów takich jak: podpory i kolumny z nierdzewki powinna być coraz lepsza.

Popatrzmy na produkty firmie produkującej materiały ścierne, ma ona wielce nowoczesne wyroby, które mogą zaciekawić niejednego wytwórce. Służą one do obróbki stali szlachetnych. Najczęściej w w stali nierdzewnej obrabiane są spawy lub jest nadawana specyficzna rysa. Do tego celu służą włókniny 3M EXL, EXL, które są w postaci takich materiałów jak: 3M XL-RD, włóknina sprasowana xl-uw.

Dzięki tym produktom będziemy wstanie otrzymać możliwość wygładzenia np. połączeń na spawach, jakiś zarysowań. Włókniny sprasowane są bardzo łatwe w użyciu, np. włóknina XL-RD, jest włóknina naklejona na podstawę z włókien szklanych, z wyglądu przypomina dysk lamelkowy. Z tym, że lamelka ma materiał nasypowy w postaci lamelek, zaś koło XL-RD {ma zamiast materiału nasypowego| ma w miejsce materiału nasypowego właśnie włókninę 3M EXL.

Innym rozwiązaniem są oczywiście włókniny 3M XL-UW, są to zwykłe koła wykrojone z płata włókniny EXL posiadające otwór 22mm, nakłada się je na szlifierkę prostą, świetnie sprawdzają kiedy będzie potrzeba pracy z tzw ręki, wówczas trzymamy detal w reku i go obrabiamy. Takim ciekawym zastosowaniem jest obróbka biżuterii srebrnej.

Włóknina 3M EXL jest osiągalna też w odmianie 3M roloc, ma ona nazwę 3M XL-DR, koniecznie trzeba uważać aby nie poplątać z włókniną XL-RD, jak widać, różni się tylko tym, przetasowane są litery. O ile koła xl-rd oferowane są w stałych wielkościach i tak włóknina XL-RD jest w wymiarze 125, zaś włóknina XL-UW jest w wymiarze 125 do 300mm, to włókniny na roloc są już w wymiarze 75mm.

Te trzy odmian wyrobów nie są bezpośrednio robione przez koncern 3M, wytwarza je tzw konwertor, czyli spółka, która na podstawie surowca kupowanego w firmie 3M Polan tworzy swój produkt.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.