Gąsienice gumowe do minikoparek.

Komatsu jest jednym ze globalnych innowatorów w wytwarzaniu maszyn budowlanych posiadającym w swojej ofercie szeroką gamę koparek. Najmniejsze, jedynie gąsienicowe, pozostałyzakwalifikowane do grupy MINI. Grupę tę zapoczątkowuje model PC09-1 ważący w zależności od wyposażenia, od 880 do 980 kg. Maszyna stanowi perfekcyjne narzędzie do pracy w ograniczonej przestrzeni, np. pomiędzy blisko postawionymi przeszkodami, w środku budynków lub wewnątrz tuneli. Dzięki trafnej proporcji doboru mocy do siły kopania, PC09-1 zdoła pracować w ogrodzie, przy zawężonych robotach remontowych lub wyburzeniowych, co więcej melioracyjnych. Zwarta rama w zestawieniu z wyborną stabilnością ręczy bezpieczeństwo pracy.
Następny model to świetna minikoparka generalnego przeznaczenia PC14R-2, która waży od 1.460 do 1.820 kg. Pomimo swych nieznacznych gabarytów PC14R-2 jest maszyną nadzwyczaj sprawną i efektywną. Fakultatywnie da się ją wyposażyć w ciąg specjalnych elementów począwszy od gąsienic gumowych, poprzez hydraulicznie rozsuwane podwozie, skończywszy na uzupełniającej przeciwwadze i rozmaitym osprzęcie.
W grupie MINI Komatsu proponuje również koparki kompaktowe z zerową przeciwwagą, która zaręcza pewną pracę, wykluczając opcje uszkodzenia tyłu maszyny z przyczyny zderzenia z budynkami znajdującymi się w bezpośrednim zasięgu działania maszyny. Tak jak większość minikoparek również ta maszyna dostępna jest w wielu opcjach wyposażenia uzupełniającego, co znacznie powiększa jej skuteczność.
Wszystkie modele minikoparek zostały zaopatrzone w nadzwyczaj przestronną i przyzwoicie wygłuszoną kabinę. Przesuwane drzwi, tłumiony fotel, klimatyzacja – to moduły decydujące o luksusie użytkowania maszyny. Dodatkowo kupujący może wybrać gąsienice gumowe; istnieje również opcja wyboru dwóch różnych długości ramienia kopiącego oraz dodatkowej przeciwwagi. Rozpiętość odmian i możliwości upraszcza dopasowanie maszyny, która całkowicie spełni wymagania konsumenta. Przy dosyć małych wymiarów minikoparek, dzięki zastosowaniu odchylanej do przodu kabinie i szeroko otwieranym osłonom umożliwiony został wygodny dostęp do wszelkich podzespołów potrzebujących regularnego monitorowania i konserwacji.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.