Jakim sposobem wybrać interesujące klocki dla pociechy. Klocki magnetyczne GEOMAG i klocki konstrukcyjne K’NEX – niesamowite możliwość na rynku zabawek.

Zabawa klockami to fenomenalny sposób, żeby spędzić wolny czas w gronie rodziny. Pozwalają one uniwersalną zabawką, jaka znana jest od niepamiętnych czasów i dalej jest z zapałem nabywana przez rodziców dla swych pociech. Jest krocie rodzajów klocków – drewniane, plastikowe i magnetyczne. Przez wiele lat sukcesy świeciły zestawy klocków Lego. Mniejsze lub większe zestawy w różnych typach można było znaleźć w prawie każdym domu, gdzie znajdowały się dzieci. Jednak te klocki mają jeden mankament. Po początkowej fascynacji, którą wzbudzają w dzieciach bardzo szybko się nudzą, albowiem po pewnym czasie konstrukcje, które można ułożyć spośród dostępnych w zestawie klocków dziecko konstruuje bardzo szybko. Jednakże istnieją klocki, które przenigdy nie znudzą się Twojemu dziecku. Są to klocki magnetyczne oraz klocki K’nex.

Bez wątpienia zastanawiasz się, o czym my mówimy. Już spieszymy z wyjaśnieniami. Przykładem klocków magnetycznych są klocki Geomag. Są one wykonywane w Szwajcarii zgodnie ze wszelkimi dyrektywami Unii Europejskiej. Dzięki swoim magnetycznym właściwościom pozwalają na składanie trójwymiarowych konstrukcji, zaczynawszy od wybitnie łatwych, po niezwykle karkołomne. A wszystko to jest potencjalne dzięki magnetycznym pałeczkom, które łączone są przy pomocy niklowanych kulek. Właściwie dopasowana siła magnezu powoduje, że układane konstrukcje są wielce wytrzymałe, jak i również można wprawiać je w ruch. Niektóre elementy budowy można puścić w ruch wokół własnej osi. I z tego powodu, że zastosowane w nich magnesy są tak silne zdołasz mieć pewność, iż ruchome elementy konstrukcji nie odłączą się od całości.

klocki Geomag podzielone zostały przez producenta na trzy grupy, dostosowane do wieku ich użytkowników: Geomg GBaby – przeznaczone na rzecz najmłodszych dzieci, Geomag Kids – stworzone z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, a także Geomag Pro – dla młodzieży.

Pierwsza spośród tychże serii została wykonana z myślą o dzieciach w wieku od 10 miesięcy do zakończenia 2-go roku życia. W ramach tejże serii do kupienia są dwa rodzaje klocków – przedstawiające zwierzątka z farmy (Gbaby Farma) i zwierzęta morskie (GBaby Morski Świat). Zestawy zawierają od 4 aż do 19 elementów. Ich cechy charakterystyczne to proste kształty – figury geometryczne w żywych kolorach, nakładki na klocki, które przedstawiają uśmiechnięte postaci, a także całkowita gwarancja bezpieczeństwa. Zabawa tymi klockami aktywizuje dziecko do nauki przez zabawę, zachęca je do poznawania otaczającego je otoczenia, oraz działa stymulująca na wszystkie jego zmysły. Niesamowitą frajdę uczynisz maluchowi, gdy pozwolisz bawić się tymi klockami podczas kąpieli, takie uatrakcyjnienie zachęci do codziennych kąpieli chociażby najbardziej oporne dzieci.

Klocki Geomag Kids są przeznaczone dla dzieci od 5 r. życia, są one w pełni bezpieczne dla takich dzieci, jako że długość pałeczek została zwiększona i są one dłuższe od standardowych pałeczek występujących w zestawach dla starszych dzieci. W tej grupie dostępne są trzy serie – podstawowa (Geomg Kids Color), która obejmuje wyłącznie pałeczki magnetyczne i niklowane kulki, zawierająca panele (Geomag Kids Panels), a także zestawy pozwalające stworzenie rozlicznych modeli samochodów (Geomg Wheels).

Grupa Geomg Pro, to klocki dla młodzieży w wieku ponad czternaście lat. Dostępne są w 3 wersjach – Geomg Pro Color, która zawiera różnokolorowe pałeczki i niklowe kulki, Geomg Pro Metal, z metalicznymi pałeczkami, oraz Geomg Pro Panels, która oprócz pałeczek oraz kulek zawiera panele, dzięki którym powstaną jeszcze wspanialsze konstrukcje.

Całkowicie inne, jednak nie mniej interesujące są klocki K’nex. Ewidentnie zastanawiasz się, czym są klocki K’nex i jakże zostały stworzone? Ich przygoda zaczyna się w 1988 r. gdy to Joel Glickman niesamowicie nudził się w trakcie wesela, na jakie został zaproszony. Zaczął bawić się słomkami do napojów. I podczas tej zabawy w głowie zaświtał mu myśl, aby wykoncypować sposób na optymalne łączenie rurek, tak ażeby bezproblemowo się nimi bawić. Tak o to, przez kompletny przypadek zaistniał system klocków K’NEX. Określenie ta w wolnym tłumaczeniu oznacza połączenia. Podobnie też jak inne wynalazki powstałe „z przypadku” klocki K’nex okazały się strzałem w dziesiątkę. Już cztery lata po pamiętnym weselu można było nabyć te klocki w Stanach Zjednoczonych, a od 1994 r., są one dostępne w pozostałych częściach świata. Jeszcze większą popularność zyskują one również w naszym kraju. Klocki K’nex to krocie wspaniałych zróżnicowanych serii, oto one.

Kid K’NEX, to klocki dla najmłodszych, dostosowane do zdolności małych rączek w taki sposób, aby cieszyły dzieci i pozwalały im na znakomitą zabawę jak również były dla nich całkowicie bezpieczne. Są one o wiele większe niż standardowe klocki, dla starszych dzieci, wykonane z miękkiego plastiku i są niesamowicie łatwe w montażu. W tej serii odkryjesz niepowtarzalne zestawy klocków, które pozwolą utworzyć Twojemu dziecku m.in. zabawne ufoludki, oraz wszelkiego typu Cudaczki i inne przesympatyczne stworki.

Kolejna seria to zestawy konstrukcyjne, dzięki którym Twoje dziecko może układać różnorodne budynki. Przydatne w tworzeniu mogą być załączone do opakowań instrukcje, jednakże o wiele większą frajdę wywoła tworzenie kreacji swego pomysłu. Specjalnie z myślą o dzieciach w wieku od pięciu do 12 lat wykonane zostały zestawy klocków K’nex takie jak – Świat wyścigówek, Latające, Safari, Skrzydła i koła, 50 modeli, Zestaw 250 i zestaw 425 elementów, a także zestaw K’NEXosaurus, który pozwoli na wybudowanie prawdziwej prehistorycznej bestii.

Seria K’nex Wielkie budowle pozwala stworzenie konstrukcji, jakie każdego dnia możesz zastać w wesołym miasteczku. W skład serii wchodzą niesamowite zestawy, których złożenie sprawi masa przyjemności całej rodzinie. Są to Kolejka – Rollercoaster, ogromna Karuzela – Statek Pirata, Pneumatyczny Tor Przeszkód, oraz Wesołe miasteczko z diabelskim młynem. Wszelkie zestawy zaopatrzone są w silniczki zasilane bateryjnie i moduł dźwięku, co stanowi dodatkowa atrakcję.

Seria Pojazdy to niesamowite zestawy umożliwiające skonstruować oryginalne pojazdy, które złożyć można wg załączonych instrukcji albo również wedle własnym planem. Znajdziesz wśród nich m.in. rozmaite Walczące Maszyny, Wyścigówkę, Terenówkę, a także zestawy 2X, które pozwalają na zbudowanie 2 odrębnych konstrukcji.

Jeśli Twoje dziecko zafascynowane jest motocyklami to bez wątpliwości zainteresuje je seria K’nex Orange Coutry Coppers. Zawiera ona zestawy, jakie umożliwiają zbudować machiny, takie jakie wspólnie oglądaliście w tv. Są one w skali 1:6, a dzięki temu, iż w każdym zestawie jest silnik z modułem dźwiękowym oraz dodatkowo chromowane części i dźwignie zmiany biegów, zbudowane maszyny do złudzenia będą przypominały te większe.

Jedną z w największym stopniu zaawansowanych serii klocków K’nex jest seria Alive, która pozwala na stworzenie mitycznych stworzeń, które poruszają się dzięki dołączonym silnikom, a moduły dźwiękowe sprawiają, iż zabawa tymi zestawami jest znacznie bardziej pociągająca niżeli zabawa zwykłymi klockami. Niezależnie od tegoż, azali Twoje dziecko będzie chciało zmajstrować Phenixa, bądź Chimerę, a może któregoś z prehistorycznych gadów, na pewno zachwyci je każdy z tychże zestawów klocki K’nex.

Tak, więc jak widzisz klocki mają możliwość być znakomitym urozmaiceniem zabawy dla Twojego dziecka, jak i również i dla Ciebie, gdyż układanie klocków wraz z dzieckiem to czas, który pomoże Wam zbliżyć się do siebie jeszcze bardziej. Układanie klocków ma jeszcze 1 istotną zaletę. Umożliwia rozwijać wyobraźnię przestrzenną i zdolność kreatywnego myślenia u dziecka, ułatwia mu naukę, i dodatkowo ćwiczy umiejętności manualne, które w przyszłości z pewnością mu się przydadzą.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.